יום המאבק באלימות נגד נשים - 25 בנובמבר

יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים הוכרז על ידי העצרת הכללית של האו"ם בדצמבר 1999 כיום שבו מתקיימות פעילויות שנועדו להעלות את המודעות לבעיה ולהילחם בה באמצעות חקיקת חוקים ואכיפתם, עידוד נשים להתלונן, טיפול במשפחות בהן יש אלימות ועוד. 

התאריך של היום הזה נבחר בעקבות ההתנקשות האכזרית בחייהן של שלושת האחיות מירבל, פעילות פוליטיות ברפובליקה הדומיניקנית ב-25 בנובמבר 1960. שלושת הנשים נרצחו באכזריות על ידי שליחיו של הדיקטטור ששלט ברפובליקה באותה עת, רפאל טרוחיו, בגלל פעילותן הפוליטית.

האלימות נגד נשים היא תופעה חברתית הכוללת אלימות פיזית, אלימות מילולית, התעללות נפשית, תקיפה מינית או אלימות כלכלית כלפי נשים. התופעה הזאת נפוצה בכל העולם וגם בישראל. 

מדי יום נופלות נשים רבות קורבן לאונס ותקיפות מיניות.
1 מכל 10 נשים בישראל (10%) סובלת מאלימות במשפחה.22% מהגברים במדינת ישראל סבורים כי זכותם להכריח את בת זוגתן לקיים עימם יחסי מין בכל עת.
על פי מחקרים, 80% מהגברים המכים היו עדים לאלימות בביתם או חוו אלימות.
כ -60% מהנשים המוכות גדלו בבתים בם הייתה אלימות.
(מתוך ויקיפדיה: ערך- אלימות נגד נשים).

סרטון יוטיוב של אישה מסרביה שצילמה את עצמה מדי יום במשך השנה הקשה ביותר בחייה, שבה סבלה מאלימותו של בן זוגה כלפיה. הסרטון אמנם מבוים, אבל הוא נועד להעלות את המודעות לבעיית האלימות במשפחה ולסבלן של הנשים המוכות: קישור לסרטון
תמונה מתוך הסרטון, בפתק כתוב: עיזרו לי. אני לא חושבת שאצליח להחזיק מעמד עד מחר.

הוסף רשומת תגובה

0 תגובות