יום הנחש העולמי- 16 ביולי

הנחש הוא החיה עם המוניטין הגרוע והעתיק ביותר. כבר בספר בראשית, כשבילה בגן העדן עם אדם וחוה, הוא פיתה את חוה בדברי חלקלקות לאכול מפרי עץ הדעת האסור ולעבור על החוק האלוהי.
יש משהו בנחש שמעורר בנו פחד קדום. אולי זו הזחילה האיטית והוצאת הלשון שנראית כאילו שהוא זומם משהו ארסי, אולי אלה סיפורי האימה ששמענו מגיל קטן על נחשים שמכישים או חונקים או פחד אבולוציוני. לא משנה מה הסיבה, העובדה היא כי רוב האנשים מפחדים מנחשים. 
יום הנחש הוא יום של חשבון נפש להתמודדות עם הפחדים שלנו. יום זה מוקדש לחשיבה על התגובות שלנו כלפי נחשים.לנחש יש תדמית שונה בתרבויות שונות.
במסורת וההלכה היהודית מביעים סלידה עזה מנחשים. הנחש ביהדות הוא סמל לערמומיות ורוע. אבל בתרבות האצטקית העתיקה, באמריקה התיכונה בשנים 600-900 לספירה, היה הקצאלקואטל, "נחש הנוצות", דמות אלוהית. 
גם באיזור ההינדי של אסיה, הנחש או "נאגה", נחשב לרוח הטבע. הנאגה היא המגן של המעיינות, הבארות והנהרות והנחשים מביאים גשם ופוריות. 


בימינו, הנחש הכרוך סביב מטה אסקלפיוס, אל הרפואה במיתולוגיה היוונית, הוא סמל הרפואה.
סמל הרפואה

הנחש הוא חיה שחוששים ממנה ומעריצים אותה בו זמנית. לכן מוצדק להקדיש לה יום מיוחד. אם אתם רוצים לחגוג את יום הנחש, תוכלו לבקר אותו בגן חיות או בחוות גידול נחשים ואולי תהיו אמיצים מספיק גם להחזיק נחש לא ארסי.

 נחש כרכן תירס   (לא ארסי) 
הוסף רשומת תגובה

0 תגובות