יום החתול הבינלאומי- 8 באוגוסט

יום החתול הבינלאומי הוא חג החתולים שנחגג בתאריך 8 באוגוסט. היום המיוחד הזה נועד גם לפנק את אלה שזכו לגדול בבית חם, וגם להעלות את המודעות לחתולי הרחוב שנמצאים בסכנה מתמדת לחייהם. 

לכבוד יום החתול, קבלו 20 עובדות מעניינות על חתולים:1. יש חתולים ששרדו נפילה מגובה של 32 קומות (כ-320 מטר) על משטח בטון בעיקר הודות לרפלקס ההתיישרות שלהם.

2. לחתולים יש 32 שרירים ששולטים באוזן החיצונית שלהם (לעומת בני אדם, שלהם יש 6 שרירים).

3. בעיר טלקיטנה שבאלסקה כיהן חתול כראש העירייה במשך 15 שנים. שמו היה סטאבס והוא נולד ב-12 באפריל 1997 ומת ב- 21 ביולי 2017. הוא שירת כראש עיריית טלקיטנה מה -18 ביולי 1997 ועד יום מותו בשיבה טובה.

4. החתול הגדול ביותר בעולם היה באורך 1.23 מטר כשנמדד מתוח.

5. חתולים מייללים מיאו רק כדי לתקשר עם בני אדם.

6. ה-CIA הוציא 20 מיליון דולר על אילוף חתולים בתור מרגלים אחרי הסובייטים בשנות ה- 1960. החתול המרגל הראשון נדרס על ידי מונית.

7. מחקרים מצאו שלגדל חתול יכול להפחית את הסיכון לשבץ והתקפי לב בשליש.

8. הסרט הישן ביותר ב-Youtube של חתולים הוא Boxing Cats, משנת 1894. 
קישור לסרטון

9. ברחבי העולם יש המון בתי קפה לחתולים שבהם אפשר לשבת עם החתול לשתות קפה במשך שעות: בטיוואן, ביפן, באוסטריה, קוריאה, והונג קונג. בתי קפה עם חתולים ברחבי העולם
מקור תמונה: פייסבוק
10. חתולים לא מרגישים טעם מתוק.

11. בסין אוכלים מדי שנה כ-4 מיליון חתולים בתור מעדן.

12. חתולים ישנים במשך 70% מזמן חייהם.

13. באיטליה ירש חתול הון של 13 מיליון דולר מהבעלים שלו. שמו של החתול היה טומאסו והוא היה חתול רחוב שחור שמצא את דרכו לביתה של מריה אסונטה, בעלת נכס באיטליה. כשאסונטה מתה בגיל 94, היא הורישה את הונה לחתול או לעמותת רווחת בעלי חיים שתדאג לו. לאחר שלא ניתן היה למצוא עמותה מתאימה שלה הכסף יינתן למען החתול, הוחלט להעביר את הכסף כדי שיוחזק בנאמנות לאחות שטיפלה באסונטה עד מותה.

14. לפי מחקרים, החתולים מזהים את הקול של הבעלים שלהם, אבל הם די אדישים אליו.
מקור: פליקר
15. לחתולים יש 3 עפעפים.

16. ביפן חתולים שחורים נחשבים כמביאים מזל טוב.17. לחתולים יש יותר ממאה קולות ברפרטואר שלהם, בעוד שלכלבים יש בסך הכל 10.

18. כמו שלאדם יש טביעת אצבע ייחודית, גם לכל חתול יש טביעת אף ייחודית משלו.

19. החתול הכי קטן בעולם נקרא טינקר טוי והגובה שלו הוא בסך הכל 7 ס"מ. הוא שוקל 680 גרם.
החתול הכי קטן בעולם20. במצרים העתיקה, בעלי חתולים שנפטרו היו מגלחים את הגבות שלהם כאבל על מותם.איך לחגוג את יום החתול הבינלאומי?
אם יש לכם חתול, אל תשכחו לפנק אותו (כאילו שאתם גם ככה לא עושים את זה כל יום). אם יש לכם רק אחד, למה שלא תאמצו עוד? חתול הוא כמו צ'יפס - אי אפשר להסתפק רק באחד.
אל תשכחו לשים קופסה עם מים קרים בחוץ למען החתולים, ואם אתם רואים חתול במצוקה, אל תתעלמו ממנו. תוכלו לפנות לקבוצות שמסייעות לחתולים בפייסבוק, לקחת אותו לוטרינר המקומי, להתקשר למוקד העירוני או לעמותות כמו תנו לחיות לחיות כדי להתייעץ מה לעשות.

הוסף רשומת תגובה

0 תגובות