יום פיצול האישיות- 5 במרץ

יום פיצול האישיות הוא לא יומה של ההפרעה הפסיכיאטרית החמורה הנקראת הפרעת זהות דיסוציאטיבית, או הפרעת אישיות מרובה, אלא יום שנועד לחגוג את התופעה הלא קלינית שקורית מדי פעם לכל אחד מאיתנו, לחגוג עם כל הקולות שבראש שלנו וכל המרבה הרי זה משובח!הרבה אנשים מאמינים שקיימות בהם מספר אישויות חוץ מזו הראשית שהם מראים בדרך כלל בציבור, ושכל אישיות שלהם מאופיינת בתכונות שונות. אולי זה נובע מכך שבמצבים שונים וסביבות שונות, אנחנו מתנהגים באופן שונה. אבל ההפרעה האמיתית היא מצב חמור שקשה לאבחן. אצל אנשים שבאמת יש להם הפרעת אישיות מרובה, באה לידי ביטוי בכל פעם דמות אחרת שהם מגלמים, בדרך כלל בעלת שם שונה, גיל ועיסוק שונה והם באמת משוכנעים שבכל פעם הם מישהו אחר.
יום פיצול האישיות הוא יום להשתעשע בגירסה הלא קלינית של ההפרעה שקיימת אצל רובנו מפעם לפעם. אפשר ביום זה להשתעשע בדמויות השונות שאנחנו מגלמים מדי יום במצבים שונים, ולהקשיב קצת לקולות שאנחנו שומעים בתוך הראש שלפעמים מתווכחים ביניהם וקצת משגעים אותנו.

זה יום לחשוב על איזה אישיות יש לכם כשאתם בחברה של אנשים שאתם לא מכירים ואיזה אישיות יש לכם כשאתם לבד או עם האנשים הכי קרובים לכם? עם מי אתם מרגישים בנוח לחשוף את הצד המשוגע שבכם? בחברת מי יוצא ממכם הצד הטוב והרגיש ומי מוציא ממכם את הצד המרושע?
אין תגובות:

פרסום תגובה