יום הדת העולמי- יום ראשון השלישי בחודש ינואר

בעולם שלנו יש מאות מדינות עם אלפי תרבויות שהמסורת שלהן התחילה בתקופות עתיקות מאד בהיסטוריה והן אימצו דתות רבות שעלו לגדולה. הינדו, יהדות, נצרות, איסלם, בודהיזם, שינטו ועוד המון זרמים בתוך הדתות עצמן, כולן חלק מהמארג התרבותי של עולמנו ויום הדת העולמי הוא ההזדמנות לחלוק את התרבויות זה עם זה וללמוד על אחרות.


ההיסטוריה של יום הדת העולמי
יום הדת העולמי נחגג לראשונה בפורטלנד שבמדינת מיין בארה"ב תחת הכותרת "שלום עולמי באמצעות דת עולמית". פירוז קאז'זאדה, היסטוריון אמריקאי ממוצא רוסי-איראני, אירח את האירוע במלון איסטלנד פארק באוקטובר 1947, ומאז נפוץ יום זה ברחבי העולם כשבמרכזים שונים מובילים חברתיים, מחנכים ופילוסופים מדברים על החשיבות של הדתות בעולם.

סרי לנקה הוציאה בול דואר שמוקדש ליום הדת העולמי, ואחריה עשתה זאת גם הרפובליקה של קונגו. מוקד החג הזה הוא הפצת המודעות והידע על הדתות הקיימות בעולם כיום, ושיתוף של סובלנות והבנה בין אנשים מכל הדתות.

איך לחגוג את יום הדת העולמי?
את יום הדת העולמי מומלץ לחגוג בלמידה והתבוננות על דתות אחרות, בראש פתוח. המטרה של היום הזה היא לא שאנשים ימירו את דתם, אלא שילמדו על דתות אחרות ועל ההשפעה של השוני הזה על עולמנו. הוסף רשומת תגובה

0 תגובות