יום משחקי הוידאו- 12 בספטמבר

היום הוא היום של הגיימרים.
משחקי הוידאו הם משחקים אלקטרוניים אינטראקטיביים שמשחקים בהם מול מסך טלויזיה או מחשב, עם מקלדת, עכבר או ג'ויסטיק, או משקפיים של מציאות מדומה (VR).
פעם היה אפשר לשחק בהם רק מול מחשב ורק עם שחקן אחד. זה היה בערך בשנות ה- 70 של המאה הקודמת. המשחק הפופולרי הראשון היה של חברת אטארי שפיתחה קונסולת משחקי וידאו ומחשב אישיים. 
במשחקים של פעם לא היתה גרפיקה משוכללת כמו היום. בהתחלה לא היו בקושי צבעים, אולי רק שניים, שחור ולבן או ירוק זוהר.הפטנט הראשון של משחק הוידאו נרשם בשנת 1947. אחריו הופיעו רק בשנת 1971 משחקי וידאו ששווקו באופן מסחרי. בשנות ה-70 המאוחרות ותחילת שנות ה-80 של המאה העשרים, היתה תקופת תור הזהב של משחקי הוידאו.
עם התקדמות מדעי המחשב והיכולות של המחשב, הגרפיקה והזיכרון של המחשבים, משחקי הוידאו התקדמו בקצב מסחרר, כך שהיום כל משחק הוא עולם ומלואו וכל השחקנים הם חלק מהעולם הזה.
ממשחקי וידאו שמשחקים מול מסך מחשב או טלויזיה, עברנו למשחקים ב-Wii, X-box, Play Station, VR, סמארטפונים, טאבלטים ועוד. 
אחת הביקורות על משחקי הוידאו היא שהם גורמים לשחקן לבלות זמן רב בישיבה או שכיבה מבלי לעשות פעילות גופנית. טעות!!! היום יש משחקים שצריך לרקוד, לקפוץ, להתכופף, לעשות תנועות משחק עם כדור ועוד ועוד, הכל מול המסך או בתוך המשקפיים.
משחק פעילות גופנית נינטנדו Wii
אם אתם רוצים לברוח מהעולם הזה ולכייף בעולם אחר, משחק וידאו הוא התשובה בשבילכם. יום משחקי וידאו שמח!
ילדה משחקת ב- Wii fit plus (מקור)
ה-12 בספטמבר הוא גם יום המילקשייק שוקולד

הוסף רשומת תגובה

2 תגובות

Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)