יום הולדת לדורה- 14 באוגוסט

ה-14 באוגוסט הוא יום הולדתה של דורה מארקס, הלא היא דורה מהסדרה "מגלים עם דורה".
הסדרה מגלים עם דורה שודרה בפעם הראשונה ב-14 באוגוסט בשנת 2000 ומיד צברה פופולריות רבה.
בסדרת האנימציה דורה היא ילדה שיוצאת להרפתקאות ביחד עם חבריה ולומדת תוך כדי כך שפות חדשות.
במקור הסדרה מגלים עם דורה (באנגלית: Dora The Explorer, בתרגום חופשי: דורה החוקרת) היא סדרת אנימציה אמריקאית לילדים שיועדה ללמד ילדים דוברי אנגלית את השפה הספרדית.כאשר הסדרה שווקה במדינות אחרות, כמו בישראל, היא הותאמה ללימוד השפה האנגלית.
הסדרה מתחילה כשדורה היא ילדה בת 7. החל משנת 2014, בעקבות זה שדורה אינה ילדה יותר, משודרת סדרת המשך (ספין אוף)- דורה וחברים בעיר הגדולה.
דורה חוגגת יום הולדת עם משפחה וחברים קישור לאתר Nick Jr. - וואלה VOD- מגלים עם דורה
לכבוד יום הולדתה של דורה, הנה כמה עובדות מעניינות עליה:

המילה הספרדית הראשונה שלימדה דורה בגירסה האנגלית הייתה azul (כחול). המילה האנגלית הראשונה שדורה לימדה בגירסה העברית היתה Thank you (תודה).
ההשראה לשם דורה מארקס הגיעה מהמילה exploradora, מילה בספרדית שמשמעותה אקספלורר (דפדפן האינטרנט) ממין נשי, ושמו של הסופר הדגול הקולומביאני גבריאל גרסיה מארקס.
הסדרה דורה משודרת ב 141 מדינות ברחבי העולם.
כל פרק של דורה מוקרן ל-75 ילדי גן לפחות לפני עלייתו לשידור.
הסדרה דורה זכתה בשלל פרסים, כולל פרס פיבודי, NAACP, אלמה, Imagen, Latino Spirit, גרייסי אלן, פרס בחירת ההורים, פרס אגודת מבקרי הטלוויזיה, 19 מועמדויות לפרס אמי לשעות היום וזכייה אחת.
אנג'לינה ג'ולי ובראד פיט נעזרו בסדרה "מגלים עם דורה" כדי להכין את הילדים הגדולים שלהם עבור לידת התאומים שלהם. הם הציגו להם את הפרק שבו לאמא של דורה יש תאומים. (מקור: מגזין People, 18 באוגוסט 2008).
אנדי גרסיה, תאליה, ג'ייסון אלכסנדר, שאקירה, רוזי פרז, ג'ון לגוויזמו, צ'יץ' מארין, הקטור אליזונדו, צ'יטה ריברה, איסאי מוראלס, פול רודריגז, ריצ'רד קינד, סוזי אסמן, ריקרדו מונטלבן, והאווי דורו- כולם היו אורחים כוכבים בפרקים בסדרה דורה.


דפי צביעה של דורה


ה-14 באוגוסט הוא גם יום הארטיק וגם יום הלטאה העולמי

הוסף רשומת תגובה

0 תגובות