יום הולדת לברבי - 9 במרץ

ב-9 במרץ 1959 הופיעה לראשונה ברבי, בובת הפלסטיק המפורסמת, ביריד צעצועים בניו יורק.
השם המלא של ברבי הוא: ברברה מיליסנט רוברטס.בובת הברבי הראשונה היתה בובה בדמות של אישה מאד רזה, בלונדינית עם עיניים כחולות, מעין מודל יופי קשה עד בלתי ניתן להשגה. את הרעיון של בובת הברבי הגתה רות הנדלר, שקנתה בגרמניה בובה חטובה דומה עבור בתה ברברה (שעל שמה השם של הבובה ברבי) בשם "בילד לילי" ושמה לב שהילדה משחקת בה בהתלהבות רבה.
בגלל מבנה הגוף האנורקטי של בובת הברבי הוטחה במעצבים שלה ביקורת רבה. אמרו שהיא מעודדת הפרעות אכילה, שהיא גורמת לדימוי גוף נמוך אצל ילדות ונערות ששואפות להיראות כמוה ועוד.
בובת הברבי מיוצרת על ידי חברת הצעצועים מאטל האמריקאית (Mattel)  שמלבד ברבי הקלאסית מייצרת עוד המון גירסאות ואביזרים נלווים.
 ברביות חדשות לכבוד יום האישה 2018
אז כמו שראיתם, יום הברבי יוצא יום אחד אחרי יום האישה, שהמטרה שלו היא הפוכה מיום ההערצה לבובות הברבי. יכול להיות שבגלל זה חברת מטאל הוציאה סדרה חדשה של 17 בובות ברבי בשם "נשים מעוררות השראה", ברביות בדמויות של נשים אמיתיות שעשו היסטוריה ופרצו דרך.
בין הבובות יש את הטייסת הראשונה שחצתה את האוקיינוס אמיליה ארהרט, המתמטיקאית האפרו-אמריקאית קתרין ג'ונסון, שתרמה רבות לחקר החלל, האמנית המקסיקנית פרידה קאלו, שחקנית הכדורגל האיטלקייה שרה גאמה, גולשת הסנואובורד קלואי קים ועוד. 
יום הולדת שמח ברבי!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה