יום הגבר הבינלאומי - 19 בנובמבר

לכל מי שמתלונן למה יש רק יום האישה (8/3) ואין יום מיוחד שמקודש לגברים- דווקא קיים יום כזה- יום הגבר הבינלאומי. יום הגברים הבינלאומי (International Men's Day) הוא יום שנחגג פעם בשנה, ב- 19 בנובמבר, והוא נחגג בפעם הראשונה בשנת 1999 באיי טרינידד וטובגו.

המטרות של היום הזה הן להעלות מודעות לבעיות של גברים, להתמקד בבריאות של גברים ונערים, לקדם שוויון בין המינים, שיפור היחסים בין המינים, הדגשת מודלים גבריים חיוביים לחיקוי חיובי וגם לחגוג את התרומות החיוביות הרבות של גברים לחברה, לקהילה ולמשפחה.
יום הגבר הבינלאומי הוא אירוע שמטרתו להביא למודעות שיש גם אפליה נגד גברים ונערים, לחגוג הישגים של גברים ואת תרומתם לקהילה, למשפחה, לנישואים ולטיפול בילדים. המטרה הרחבה ביותר של היום הזה היא לקדם ערכים בסיסיים הומניטריים.קישור לאתר יום הגבר הבינלאומי הרשמי

היום יום הגבר הבינלאומי נחגג בלמעלה מ-70 מדינות, כולל: אנטיגואה וברבודה, אוסטרליה, אוסטריה, בוסניה והרצגובינה, בוטסואנה, בורונדי, קנדה, איי קיימן, סין, קרואטיה, קובה, דנמרק, צרפת, גאנה, גרנדה, הונגריה, הודו, אירלנד, איטליה, האי מאן, ג'מייקה, מלטה, נורבגיה, פקיסטן, רומניה, סנט קיטס ונוויס, סנט לוסיה, איי סיישל, סינגפור, דרום אפריקה, טנזניה, טרינידד וטובגו, אוקראינה, בריטניה, ארצות הברית וזימבבואה. ישראל לא ברשימת המציינות יום זה באופן רשמי, אך המודעות החברתית ליום המיוחד הזה עלתה בשנים האחרונות. לכבוד יום הגברים הבינלאומי, כמה עובדות מעניינות על גברים שאולי לא ידעתם:

מחקרים מצאו שגבר ממוצע מבלה שנה מהחיים שלו בבהייה בנשים.

על פי מחקרים, לגברים לא נאמנים יש איי קיו נמוך יותר (ד"ר סאטושי קאנאזווה, פסיכולוג אבולוציוני מה"לונדון סקול אוף אקונומיקס")

גברים משקרים בממוצע 6 פעמים ביום, פי שתיים מאשר נשים.

מחצית ממקרי הרצח של נשים מבוצעים על ידי בני זוגן הנוכחיים או בעבר.

בארה"ב יש לגברים 50% יותר סיכוי לחלות בסרטן מאשר לנשים.

אם הלפטופ שלך חם ואתה גבר, אל תניח אותו על הברכיים שלך. זה עלול לגרום לבעיות פוריות.

במהלך חייו, גבר ממוצע מבלה 6 חודשים בגילוח.

גברים גלוחי ראש נתפסים כגבוהים יותר ב- 2.5 ס"מ וחזקים יותר ב-13% מאשר גברים עם שיער על הראש (על פי מחקרים).

מחקר מצא שגברים שיש להם אישה מושכת, מרגישים יותר סיפוק בחיי הנישואים שלהם.

מיזאנדריה היא שנאת גברים. מקור השם הוא מיוונית: מיסוס = שנאה ואנדרוס = של גבר. זהו המונח המקביל למיזוגיניה, שנאת נשים. אנדרופוביה הוא פחד מגברים.
גבר בן 99 התגרש מאשתו בת ה-96 אחרי 77 שנות נישואים, בגלל שגילה שהיה לה מאהב בשנות ה-1940.

הפעם הראשונה שבה שני גברים התנשקו על מסך הקולנוע היתה ב-1927 (בסרט Wings).

גברים ממצמצים בעיניים 11 פעמים בממוצע בדקה, בהשוואה לנשים שממצמצות 16 פעמים.

עישון יכול להוביל לאימפוטנציה אצל גברים.

גברים היו הראשונים שנעלו נעליים עם עקבים גבוהים בערך בשנת 1600. הנשים החלו לנעול כאלה נעליים בעצם כדי להיראות גבריות יותר.

גברים בממוצע גבוהים מנשים ב- 10-12 ס"מ.

יותר משליש מהגברים הרווקים באיטליה בגילאי 30-35 חיים עם ההורים שלהם.

בשנת 2020, בסין יהיו בין 30 ל-40 מיליון גברים שלא יוכלו למצוא אישה להתחתן איתה (סינית כמובן).ה-19 בנובמבר הוא גם יום השירותים

הוסף רשומת תגובה

0 תגובות