יום הילדה הבינלאומי- 11 באוקטובר

"העצמה והשקעה בבנות הן המפתח לשבירת מעגל האפליה והאלימות וקידום ההגנה על ההנאה המלאה והיעילה שלהן מזכויות האדם"
- החלטה 66/170, האומות המאוחדות
ב- 11 באוקטובר 2012 הכריז האו"ם על היום הבינלאומי של הילדות (בנות) כדי להעלות את המודעות לכל הנושאים הנוגעים לאי-שוויון בין המינים ברחבי העולם. זהו יום שבו קבוצות פעילות מתכנסות יחד תחת אותה המטרה על מנת להדגיש, לדון, ולפעול לקידום זכויות והזדמנויות לנערות בכל מקום.
אוקטובר 11 הוא לא רק יום; זוהי תנועה למען מהפכה בעולם.מדי פעם אנחנו שומעים סיפורים על ילדות שנאלצות להתחתן עם מבוגרים בכפייה, שנפגעות מינית וכד'. יש מדינות בעולם שבהן המנהג הזה נפוץ לצערנו. המטרה של היום הזה היא להעלות את המודעות למניעה של מקרים כאלה בכל מקום בעולם ולכך שכל ילדה בעולם זכאית לחיים מוגנים, לחופש בחירה ולהגשמה בדיוק כמו הילד.

לכבוד יום הילדה הבינלאומי, תוכלו להשתתף באירועים מיוחדים שמתקיימים ברחבי העולם לכבוד יום זה. אם יש לכם ילדה שקרובה אליכם, ספרו לה כמה חשוב שתדע שיש לה זכויות שוות ושהיא יכולה לבחור לעשות את מה שהיא רוצה, ללמוד מה שהיא רוצה ולהילחם על מה שהיא רוצה, בדיוק כמו ילדים בנים. היא לא חייבת ללבוש שמלות בצבע ורוד, לגדל שיער ארוך ולמצוא חן בעיני כולם. למדו אותה שתהיה היא עצמה, שתעשה את מה שהיא אוהבת, שתזכור שהיא לא פחות שווה ותעמוד על זכויותיה.

ציטוטים על העצמה נשית שיכולים ללמד את הילדות כמה שהן שוות.ה-11 באוקטובר הוא גם יום היציאה מהארון

הוסף רשומת תגובה

0 תגובות