יום העצמאות והחג הלאומי של כווית- 25 בפברואר

כווית חוגגת את יום העצמאות והיום הלאומי שלה ב-25 בפברואר.
כווית, המדינה הקטנה על חצי האי ערב, קיבלה את עצמאותה מבריטניה ב-19 ביוני בשנת 1961, אך הסיבה שהיא חוגגת את החג הלאומי שלה בתאריך זה בפברואר, היא שזהו יום ההכתרה של שליט כווית, עבדאללה אל סלאם אל צבאח בשנת 1950.
עבדאללה אל-סאלם אל-צבאח, היה השליט של כווית במהלך השנים 1950 עד מותו בשנת 1965. הוא פעל רבות לשחרור כווית מהשלטון הבריטי ולקבלת העצמאות שלה, עד שהעם הכוויתי החליט לחגוג את היום הלאומי שלו ביום שבו עלה על כס המלכות.  
כוויית היא מדינת מונרכיה חוקתית, עם פרלמנט נבחר שמחוקק חוקים וראש הממשלה שממונה על ידי ראש המדינה, האמיר, משהו שמזכיר מלך.
בחג הלאומי של כווית, תושבי המדינה מתאספים ביחד וחוגגים בשתייה, אכילה, שירה, ריקודים וזיקוקים.  

כמה עובדות על כווית:מלחמת המפרץ פרצה בסוף שנת 1990 לאחר שסדאם חוסיין פלש לכווית וכבש אותה.כווית היא המדינה העשירה ביותר מבין המדינות המוסלמיות, בזכות הנפט הרב שיש בה.

היא מדורגת במקום ה-11 מבין המדינות העשירות בעולם.


עיר הבירה של כווית היא כווית סיטי, שהיא אחד מהמרכזים הפיננסים הגדולים במזרח התיכון.בכווית יש בסך הכל 2,800,000 נפשות בערך (בישראל יש כ-8 מיליון נפשות). השטח של המדינה הוא 17,818 קמ"ר (קצת יותר קטנה מישראל).בכווית סיטי יש 2 מגדלי מים מרשימים שעומדים על צוק בתוך המפרץ הפרסי. המגדל הראשי הוא בגובה 187 מטרים והשני בגובה 142 מטרים. 


בין ישראל לכווית אין יחסים דיפלומטיים ואף שוררת עוינות בין שתי המדינות.
מלון בכווית
Kuwait Towers


ה-25 בפברואר הוא גם יום מרק הצדפות

הוסף רשומת תגובה

0 תגובות