יום הטבעונות העולמי- 1 בנובמבר

יום הטבעונות הוא אירוע שנחגג בכל שנה, בתאריך 1 בנובמבר, על ידי טבעונים ברחבי העולם. יום הטבעונות נוצר בשנת 1994 על ידי לואיז אליס, אז נשיאת ויו"ר החברה הטבעונית של בריטניה, כדי לחגוג 50 שנים לקיומם, וגם 70 שנים לקיומו של המונח "טבעונות".
ביום זה מתקיימים פסטיבלים ותערוכות ברחבי העולם, שמארגנים טבעונים. יש גם אירועים כמו דוכני מזון טבעוני, הרצאות והפגנות.הטבעונות היא מונח שנטבע על ידי דונלד ווטסון בשנת 1951. הסיבה לבחירה בטבעונות היא האידיאולוגיה של שמירה על זכויותיהם של בעלי החיים לחיות חיים טובים ללא סבל ושמירה על איכות הסביבה.
הטבעונות היא אורח חיים של הימנעות מצריכת מוצרים שמגיעים מן החי:
הימנעות מאכילת מזון שמגיע מעולם החי: בשר, ביצים וחלב.
הימנעות משימוש במוצרים העשויים מעורות בעלי חיים (כולל גם פרווה, צמר ונוצות) לביגוד, הנעלה, טקסטיל וריהוט. הימנעות משימוש במוצרים שהליך הייצור שלהם גרם לסבל לבעלי החיים כמו חוטי משי. רבים מהטבעונים מתנגדים גם לניצול בעלי חיים לצרכים אחרים (כגון הובלה, בידור בקרקסים) הגורמים באופן ישיר או עקיף נזק ואף סבל לחיות ולשימוש במוצרים שנוסו על בעלי חיים וגרמו להם נזק רב.
למרבה הצער, כמעט ואין תחום מוצרים בעולם שתהליך הייצור שלהם לא גרם לסבל לבעלי חיים, וקשה למצוא מוצרים שנקיים מזה.

איך לחגוג את יום הטבעונות העולמי? 

תפתחו את האוזניים ואת הלב ותקשיבו, תלמדו על הנושא בלי לפחד.
לכו לבקר או להתנדב במקום שמטפח חיות כמו חוות החופש או חוות שיקום והצלה, או חוות אחרות.

עשו לכם יום נקי, יום שבו לא תאכלו בשר, חלב, דגים וביצים והצטרפו להפגנות בעד טבעונות. אם אתם רוצים לנסות טבעונות ואין לכם מושג איך, תוכלו להירשם לאתגר 22+ שיעזור לכם.הוסף רשומת תגובה

0 תגובות