יום ארמונות החול- השבת הראשונה של חודש אוגוסט

אחד מזיכרונות הילדות היפים שמלווים רבים מאיתנו הוא לא פארק שעשועים אטרקטיבי בחו"ל, ולא קניון ענק עם אטרקציות לילדים, לא מופע של כוכב בידור וסלפי עם אמא ואיתו- אלא משהו שעשינו שוב ושוב, פעם אחר פעם, לבד או עם מישהו מהמשפחה, בחינם ובשקט- בנייה של ארמון בחול.
מה כבר צריך בשביל זה? דלי, כף, חול וים. ממלאים את הדלי, שופכים את החול, חופרים מסביב תעלה, מוסיפים צדפים לקישוט (אם רוצים) ובבקשה- יש לנו ארמון חול מרשים.
ככל שהשקענו בארמון יותר, כך הוא היה יפה יותר. ואת כל החומרים קיבלנו מהטבע.בניית ארמון בחול היא לא רק דרך להעביר את הזמן לילד. היא גם דרך ללמוד על החיים, על הטבע ועל היצירה.
נכון, את הדלי והכף צריך לקנות, אבל בחנויות הצעצועים אפשר לקנות סטים שלמים של דליים, מסננות, תבניות בכל מיני צורות, מגרפות וכפות בגרושים.

סט של כלים לבניית ארמונות בחול (מקור)
בארצות רבות, כולל בישראל, מתקיימים פסטיבלים של פיסול בחול שכולל בנייה של הרבה ארמונות חול.
ארמון חול שנבנה בתערוכה בחיפה (מקור: יוטיוב)
סרטון שילמד אתכם לבנות טירה מרשימה מימי הביניים בחול (מקור: יוטיוב)
איך חוגגים את יום ארמון החול?
אפשר ללכת לים ולבנות ארמונות בחול, אפשר לעשות תחרות ארמונות חול עם חברים- של מי הארמון הכי גדול ומרשים? אפשר לצלם את הארמונות שבניתם ולהעלות לרשתות החברתיות. אם אתם הורים לילדים, קחו אותם לים ובנו איתם ארמון ביחד. זה יהיה זמן איכות נפלא איתם ויתן להם את אחד מזכרונות הילדות המקסימים ביותר.קחו דלי וכף, שימו קרם הגנה ולכו לחוף הים לבנות ארמון בחול!

הוסף רשומת תגובה

0 תגובות