יום טבילת דוב הקוטב- 1 בינואר

ב-1 בינואר כל שנה חל "יום טבילת דוב הקוטב" במי הים הקפואים בארה"ב, קנדה, הולנד ואנגליה. יום טבילת דוב הקוטב הוא יום שבו המשתתפים נכנסים לים למרות הטמפרטורה הנמוכה. בארצות הברית וקנדה מקיימים את היום הזה בדרך כלל כדי לגייס כסף עבור ארגון צדקה. עם זאת, בקנדה זה גם יום של חגיגת השנה החדשה.

גם בהולנד חוגגים את היום הזה, בראש כל שנה חדשה מאז שנת 1960, כ -10,000 אנשים צוללים באופן קולקטיבי במי ים קר כקרח בעיירת הנופש סכוונינגן, שבחוף המרכזי של הולנד. ב -89 מקומות בחופים ובאגמים בכל רחבי הולנד, בכל שנה, כ- 30,000 אנשים משתתפים ב"Nieuwjaarsduik "(בתרגום לעברית: צלילת השנה החדשה), עם שיא של 36,000 משתתפים שהיה ב-1 בינואר, 2012. 
בתמונות: לפני ואחרי הטבילה בים הקפוא, בונקובר שבקנדה (מקור: יוטיוב)


בבריטניה חוגגים ביום הראשון של השנה את ה"Loony Dook" השנתי שמתקיים בדרום קווינספרי, סקוטלנד. אלפי אנשים מגיעים כדי להשתתף באירוע הטבילה בים. המשתתפים בדרך כלל גם מתלבשים באופן קבוע לאירוע בסגנון משוגע ומקיימים גם מצעד דרך העיר המקומית, שבו בדרך כלל מתנהגים כמו "LOONY" (משוגעים) שימשיכו את ה-"dook". 


המשמעות של מסורת הטבילה במים הקפואים ביום הזה היא אולי שהשנה החדשה תתחיל בזריקת עצמך למים הקרים ואז בהמשך היא תהיה קלה יותר.איזה כיף זה להרגיש כמו דוב הקוטב יום אחד. אם אתם מגיעים למקום שבו חוגגים את יום טבילת דוב הקוטב ובא לכם גם לנסות, תזכרו שלנו בני האדם, אין את השומן והפרווה שמגנים על דובי הקוטב מהקור הארקטי. אם אתם נכנסים לים, היכנסו לאט לאט, שהגוף לא יכנס למצב של הלם, ותדאגו לבגדים יבשים וחמים לאחר היציאה ולמשהו חם לשתות ולאכול. 


ה-1 בינואר הוא גם יום הבלאדי מרי וגם יום האירו

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה