יום האושר הבינלאומי- 20 במרץ

יום האושר הבינלאומי הוצג על ידי העצרת הכללית של האו"ם בשנת 2012 וצוין בפעם הראשונה בשנת 2013, באמצעות סמינרים, הרצאות עם טיפים חינוכיים וכלים במטרה לחנך ולהגביר את המודעות הציבוריות ליתרונות של האושר. 


הרעיון המקורי הגיע מממלכת בהוטן באזור ההימלאיה של אסיה. שם נחשבת האוכלוסייה למאושרת ביותר בעולם בגלל הגישה ההוליסטית לחיים והחשיבות שהיא מייחסת לשלומם של אנשים וקהילות, יותר מאשר לעושר חומרי.

האו"ם פרסם לכבוד יום האושר הבינלאומי את מדד האושר השנתי לשנת 2019.
אז מי המדינה המאושרת ביותר בעולם? בפסגה נמצאות מדינות סקנדינביה, כשפינלנד מככבת במקום הראשון. זאת העשירייה המובילה במדד האושר: 1. פינלנד,  2. דנמרק, 3. נורבגיה, 4. איסלנד, 5. הולנד, 6. שווייץ, 7. שוודיה, 8. ניו זילנד, 9. קנדה, 10. אוסטריה . ישראל נמצאת במקום לא רע: במקום ה-13, מעל מדינות מערביות רבות כמו ארה"ב, בריטניה, גרמניה וצרפת. אם מעניין אתכם לדעת, פינלנד נמצאת עדיין במקום טוב מבחינת מספר הנבדקים בנגיף הקורונה שבה. יש בה נכון להיום 400 חולים שאובחנו ואפילו לא מת אחד (מקור: מפת התפשטות הקורונה העולמית של אוניברסיטת ג'ון הופקינס).

המדינות העצובות ביותר בעולם הן מדינות הסאב סהרה באפריקה, סוריה, דרום סודאן ותימן.

קישור ל- World Happiness Report

הדירוג מתבסס על שישה קריטריונים: התוצר הלאומי, ההוצאה לבריאות, חירותם של התושבים, נדיבות, תמיכה חברתית והיעדר שחיתות בממשל ובעסקים.
יום האושר הבינלאומי הוא תזכורת שימושית לכולנו שאושר כללי לא נובע דווקא מקנייה וצריכה, או מלהיות מפורסם או זוהר - אלא לעתים קרובות מחברים, בני משפחה ורווחה רגשית.

הפרסומות אומרות לנו שאם נקנה כמה שיותר נהיה מאושרים, הסלבריטאים מציגים לנו תמונה זוהרת של יופי וחיוכים מאושרים, אבל האם זה אמיתי? מה באמת עושה אותנו מאושרים?

לכבוד יום האושר, נאחל לכם שיהיה לכם יום מאושר!ה-20 במרץ הוא גם יום המקרוןיום הצפרדע וגם יום הרביולי

אין תגובות:

פרסום תגובה